Yatırımlarda Etik ve Faydalı kurallar nelerdir?

Inanclarimizda insanlik icin yararli olmayan –riskli bazi gelir kaynakları aşağıdakileri içerir:

Alkol, Kumar, Silah, Tütün, Bireysel ve Toplum Sagligina,Genclerin yasamlarina olumsuz etkileri olan uyusturucular, Domuz Ürünleri, Faziz bazli Yüksek Kaldıraçlı İşletmeler…

Şirketler, yalnızca uygun olmayan faaliyetlerden ve faaliyet dışı faiz gelirlerinden elde edilen kümülatif gelirleri, toplam gelirlerinin %5’ini aşmıyorsa, dini inaclar açısından uyumlu olarak kabul edilir.

Bu ana kriterden dolayi yatirim ve ticaret gelirlerinden %5 inin hazir kuruluslarina transfer edilmesi tavsiye edilir.

Tüm yatırımcılar için alternatif-etik-faydalı çözümler üretmek için YAPILANDIRMA yapıyoruz.

Etik kriterlere sahip YAPILANDIRMA danışmanlığı uygulamalarımız Trust, SPV, Acente Özel Araçlarla ve Al/Sat/Kiralama ve Tawarruq (para kazanma) finansman yöntemleri ile yapılmaktadır.

Ana vizyonumuz; Ana kriterlere uygun dünyadaki tüm yatırım ürünlerine yatırım yapabilirsiniz. Trust hizmetlerimiz ile yatırımlarınız güvenli bir şekilde yeniden yapilandirilabilir. Varliklarin kaydedildigi US Trust organizasyonu, profesyonel danışmanlar ile yatırımcılar adına en güvenli yatırımları yapar. Yatırım kuruluşları, Trust adına, yatirim-katilim gelirlerini anında Yatırımcılara aktarır.

        YATIRIM-FINANSMAN YAPILANDIRMA NEDİR?

Yararlandığımız tüm yatırım, finansal planlama ve varlık yönetimi işlemlerinde bir yapilandirma programı vardır, işlemin ana yapisini değiştirmediğimiz sürece gelir ve kârın nasıl kazanıldığını değiştirebiliriz.

Konfigürasyonlarimiz ile faizli para işlemlerinden alım-satım veya kiralama (murabaha, mudaraba veya Ijara-leaseback) işlemlerine yapılan yapilanmalaardir.

Sermaye veya varlıklar adınıza isbirligi yaptigimiz ABD Trust sirketlerine devredilebilir veya siz de onu TRUST ile güvende tutmayı tercih edebilirsiniz. Ancak mülk, sermaye ve tüm varlıklar hala trust de olsa bile, trust de mulk sahibi ve lehtar olduğunuz için normal bir yatırımcı ile aynı haklara sahipsiniz. Böylece istediğiniz gibi alıp satabilir, tasarruf edebilirsiniz .

  Yapilandirma modelimiz ile,Yatırım ve borsa şirketleri/bankalar/fonlar yatırımcı olarak kalacak, ancak artık faiz ödemeyeceksiniz. Yapılandırmanın ardından işleminiz, sizinle TRUST güven arasında bir yatırım ve alım-satım şeklinde yeniden yapılandırılacaktır.

Bankalar-fonlar ve hisse senedi-yatırım şirketleri, işlemin yatırımcısı ve tüccarı olacaktır. Bu yatırım şirketleri varlıklarınıza veya sermayenize yatırım yapacak ve kazançlarını kira-gelir-pay ödemesi yoluyla elde edecekler; yatırımcılar kazançlarını faizle değil helal yoldan elde edeceklerdir.